GREENECO

İnsani değerlere sahip çıkan bir enerji devi. 240 milyon dolarlık yatırım değeri ile yıllık 540 milyon KWh enerji üretimi hedefi...


Bir Saray Holding kuruluşu ve iştiraki olan Greeneco, Türkiye’nin artan enerji ihtiyacının, ithal girdiye ihtiyaç duymaksızın, çevreci ve yenilenebilir enerji kaynakları ile karşılanmasını amaçlıyor.

2011 yılında kurulan Greeneco Enerji; RES, JES ve GES tipi çevreci enerji üretim çeşitleri ile Türkiye çapında karma bir enerji üretim portföyü kurmayı hedefliyor.

Birinci etabı 110 milyon dolarlık proje yatırımı ile tamamlanan GREENECO, 2016 Kasım ayı itibariyle yıllık 217.000.000 Kwh’lık üretim kapasitesine ulaştı.

İkinci etap yatırımıyla ilgili mühendislik çalışmaları da hızla devam ediyor. İkinci etap yatırımının 2019 yılında tamamlanması ile 240 Milyon Dolarlık bir yatırım değerine erişilmesi, 60 MWe kurulu güç ile yıllık 540.000.000 KWh üretim kapasitesine ulaşılması hedefleniyor.

Türkiye’nin yerli türbin kullanılarak kurulan ilk jeotermal enerji santrali olan Greeneco, yerli enerji üretimiyle ülke kalkınmasına büyük katkı sağlıyor.


Daha detaylı bilgi için www.greeneco.com.tr