Saray Holding Kurumsal Vatandaşlık Anlayışı

Ülkemizin önde gelen yatırım, üretim ve ihracatçı kuruluşu olan Saray Holding; içinde yaşadığı ülkenin insanına, kültürüne, doğasına karşı sorumlu bir kurum olarak varlığını sürdürüyor.


Kaynakları daha verimli kullanarak yeşil enerji yatırımlarına önem veren Saray Holding, kurumsal vatandaşlık anlayışı çerçevesinde topluma katkıyı eğitim, çevre ve kültür konularında sürdürerek daha yaşanılası bir dünya için çalışıyor. Dünyaya ve insanlığa hizmet adına çalışmalar yürüten Saray Holding’in toplumsal hizmetlerine öncülük eden bir vakfı bulunuyor. Karaman’da bulunan Sekasar Vakfı ile eğitime büyük destek veren Saray Holding, başarılı gençlerin eğitimi için burs imkânı sağlıyor, ihtiyaç sahipleri için aş dağıtımı yapıyor.

Ayrıca Karaman’da 2 milyon metrekarelik alanı ağaçlandıran Sekasar Vakfı, yedi cilt ve 5079 sayfadan oluşan ‘Karaman Tarihi ve Kültürü’ adlı kültür hazinesinin kente kazandırılmasına da önemli katkılar sundu.

Ülkemize değer katmayı ve kurumsal iş hedeflerini destekleyen, tutarlı bir stratejik yaklaşımı görev edinen Saray Holding; Karaman’da bulunan Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’ne bağlı Kamil Özdağ Fen Fakültesi binası, Karaman Sanat Okulu bünyesinde Hacı Adnan Özdağ Gıda Teknolojisi Bölümü’nün yapımı, Ahmet Yesevi Camii’nin yapımı, 96 konutluk Saray çalışanları konutları, Türkiye’de ilk olan  Hacı Adnan Özdağ Trafik Çocuk Eğitim Parkı’nı yaptırarak eğitimin ve toplumun yararına sundu.