Adnan Özdağ

( 1954, Karaman – 1995, Karaman )

Ticarete Baba Kamil Özdağ’ın yanında başladı. İlk ve ortaokulu Karaman’da okudu. Babası Kamil Özdağ’ın vefatından sonra, İmam Hatip Okulundayken 1970 yılında eğitimine ara verip, ticaret hayatına atıldı.

1970 – 1971 yıllarında İstanbul Zeytinburnu ve Sultanhamam’da çeşitli işletmelerde kardeşi Hasan Özdağ ile birlikte çalıştıktan sonra, 1972 yılından itibaren Karaman’da baba mesleği olan ticarete devam etti.

1974’de Kıbrıs Barış Harekatı’nda komando olarak görev yaptı. Askerlik dönüşü işleri büyüttü.

1978 yılında Nimet Hanım ile evlendi, biri kız, diğeri erkek iki çocuk sahibi oldu.

1981’de kardeşleri Hasan Özdağ, Sami Özdağ ve Ahmet Özdağ ile birlikte Saray Holding’in temeli olan Saray Şekerleme Limited Şirketi’ni kurdu. Şirketin gelişmesi için, girişimci ve öncü bir rol üstlendi.

Çok genç yaşta vefat eden Adnan Özdağ hayatı boyunca girişimci, cömert, dürüst kimliği ile takdir gören, yardımsever ve güler yüzlü yapısıyla çok sevilen bir insan oldu.

Yardımseverliğini ve cömertliğini daha kurumsal hale getirerek, yöresinde önemli hayır hizmetleri, kültürel ve sosyal sorumluluk projeleri üstlenen SE-KA-SAR Semiha – Kamil – Adnan Özdağ Eğitim Sağlık ve Sosyal Hizmet Vakfı kuruculuğunu üstlendi.

Hacı Adnan Özdağ Çocuk Trafik Eğitim Parkı ve Karaman Endüstri Meslek Lisesi Hacı Adnan Özdağ Gıda Teknoloji Bölümü gibi eğitim kurumları Karaman ilinin saygın kişileri arasında yer alan Rahmetli Adnan Özdağ’ın anısını ve adını yaşatmaktadır.