Milkman

40 milyon dolarlık yatırım ile 50 bin metrekare üretim alanı...


Bir Saray Holding kuruluşu olan Milkman Süt ve Süt Ürünleri A.Ş.; süt, sütlü meyveli içecekler, ayran, tereyağı, krema, süt tozu, farklılaşan peynirler ve yenilikçi sütler üretmek üzere Eylül 2014’te kuruldu. Saray Milkman, bugün günlük 300 ton süt işleme kapasitesine sahip. İkinci etap yatırımların tamamlanması ile günlük 650 ton kapasiteye ulaşma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye’nin en yeni ve en modern süt ve süt ürünleri tesislerine sahip olan Milkman; Toroslardan gelen en doğal, en saf, en sağlıklı sütleri modern tesislerinde işleyerek, yenilikçi ve farklılaşan ürünler olarak tüketici ile buluşturuyor

Milkman; süt ve süt ürünleri sektöründe sağlıklı, hijyenik, doğal ve verimli üretim yaparak, yüksek teknoloji ve güçlü Ar-Ge alt yapısıyla, lezzetli, sevilen ve güven veren yenilikçi ürünler sunuyor. Milkman pek çok ülkeye ihraç ediliyor.

Yurtiçinde yaklaşık 10 bin noktada olmak üzere pek çok ulusal ve yerel zincir markette yer alan Saray Milkman ürünleri, yurt dışında ise Pakistan, Dubai, Mısır, Irak, Ürdün, Libya ve Filistin gibi ülkeler tüketici ile buluşuyor.


Daha detaylı bilgi için www.milkman.com.tr